تبلیغات
مرکز نشر آثار استاد حسن عباسی - مطالب آذر 1392
صلوات برای امام مهدی(عج)
سهـم شما جهت فــرج و سلامتی آقـا امام زمان (عج) چقدر است ؟

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابر برچسب ها
dr abbasi دانلود سخنرانی‌های دکتر حسن عباسی جلسات کلبه کرامت دانلود استاد حسن دانلود لینک مستقیم فرویدیسم حسن عباسی دانلود سخنرانی دکتر عباسی با لینک مستقیم دکتر عباسی مرجع دانلود سخنرانی دانلود با لینک مستقیم لینک مستفیم استاد حسن عباسی مرجع دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی dr hassan abbasi مجموعه جلسات کلبه کرامت دانلود سخنرانی دانلود سخنرانی‌های دکتر عباسی سیتنیسم دانلود سخنرانی حسن عباسی استراتژی پست مدرنیسم دکتر عباسیdr-abbasi.ir دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی با لینک مستقیم hassan abbasi سخنرانی دانلود استاد عباسی لینک مستقیم دانلود دانلود حسن عباسی استاد عباسی دانلود مستقیم سخنرانی دکتر حسن عباسی دانلود سخنرانی‌های حسن عباسی دانلود فیلم کلبه کرامت کلبه دانلود دکتر حسن عباسی دانلود استاد حسن عباسی دانلود دکتر عباسی سکولاریسم مدرنیسم فیلم سخنرانی دانلود سخنرانی دکتر عباسی مرجع دانلود سخنرانی حسن عباسی فیلم دکتر حسن عباسی پارادایم مرجع دانلود سخنرانی‌های دکتر حسن عباسی دانلود سخنرانی با لینک مستقیم

          کلیپ مقابله به مثل » لینک دانلود   

اطلاعات در مورد دعوت دکتر عباسی برای سخنرانی و خرید سخنرانی های استاد در آدرس زیر :

رفتن به مطلب مربوطه »

لیست لینک های بروز شده سخنرانی ها و جلسات کلبه کرامت :

دیدن لیست لینک‌های بروز رسانی شده »

به دنبال جنجال های اخیر برخی از سایت های خبری در خصوص سخنان تقطیع شده حسن عباسی که با واکنش ها و اعتراضات مختلفی از سوی مداحان روبرو گردید، استاد عباسی در سخنرانی که روز گذشته ۲۵ آذر ۱۳۹۲ در تالار پیامبر اعظم در دانشگاه اصفهان برگزار شد به شبهات و اتهامات مطرح شده پاسخ دادند.

در این سخنرانی حسن عباسی با انتقاد از تقطیع سخنانش با اغراض سیاسی بیان داشت: ارادت ما به خاندان اهل بیت را قبل از سال ۸۵ و بعد از سال ۸۵ بروید ببینید اگر دوستان می خواستند بدانند که نظر بنده در خصوص حضرت رقیه(سلام الله علیها) و ائمه معصومین چه می باشد می رفتند بحث دکترین حضرات معصومین را که از دل اندیشه اهل بیت بیرون آمده بود و بنده و همکارانم در سال ۸۰ تا ۸۲ در دانشگاه ها مطرح کرده ایم می دیدند و مطرح کردن یک تکه از سخنرانی تقطیع شده سال ۸۵ بنده آن هم بعد از ۷ سال خود نشان از هدف دار بودن این عمل است.طبقه بندی: اخبار و مطالب متنی سایت، دانلود کلیپ،


  سه شنبه 26 آذر 1392        سرباز گمنام امام زمان (عج)

به گزارش ایمنا، حسن عباسی مسئول مرکز بررسی های دکترینال اندیشکده یقین در نشستی در دانشگاه اصفهان، با اشاره به تفاوت های زندگی غربی و اسلامی گفت: سوپرپارادایم جامعه آمریکا را چیزی جز «اومانیسم» شکل نمی‎دهد. جامعه آمریکا یک جامعه اومانیست است، یعنی اصالت را به بشر می‎دهد. وقتی بشر اصالت یافت، همه چیز با بشر تعریف می‎شود، حتی خدا. در این صورت بشر حق دارد نه کس یا چیز دیگری.

وی افزود: لذا مبتنی بر اومانیسم Humanism، مفهومی پدید می‎آید تحت عنوان Human Rights که در ایران به غلط به حقوق بشر ترجمه شده است. وقتی بشر اصالت یافت و حق او مبنا قرار گرفت، از این حق، پدیده‎ای شکل می‎گیرد به نام سبک زندگی. در واقع هفت میلیارد بشر ساکن کره زمین، هفت میلیارد «حق خود» مبتنی بر «لسه‎فر» را در پی دارد، یعنی هفت میلیارد سبک زندگی. مهم‎ترین و کامل‎ترین تعریفی که در میان تعاریف متعدد از دین در فلسفه دین وجود دارد این است که «دین، راه و روش زندگی است».
عباسی اظهارداشت: پس دین، یعنی سبک زندگی. اکنون قاعده برعکس است، یعنی با اصالت یافتن انسان، حق انسان موجب شکل‎گیری حدود و ثغور زندگی شده، و این حدود، سبک و استیل زندگی را شکل می‎دهند. وقتی استیل و سبک زندگی شکل گرفت اکنون آن زندگی یک دین است: سبک زندگی به مثابه دین. پس سبک زندگی بورژوایی، به تنوع و تکثر دین برآمده از آن می‎انجامد، از این‎جا پلورالیسم دینی و کثرت‎گرایی در دین، مبتنی بر کثرت در سبک زندگی پدید می‎آید.
مسئول اندیشکده یقین در ادامه گفت: در تلقی سنتی، اصالت از آن خداست نه بشر. در این صورت، به تعبیر غربی‎ها، سوپرپارادایم تئوئیسم رقم می‎خورد. وقتی اصالت خدا مطرح باشد، حق از آن خداست نه غیر خدا، یعنی غیر خدا حق ندارد حدود را تعیین کند. 
کارشناس دکترینال سبک زندگی تاکید کرد: برخی از حدود الهی سلبی هستند مانند «ربا نخورید» و برخی ایجابی مانند «روزه بگیرید». مرجعی که این حدود را وضع کرده، ابتدا حق با اوست و حقوق او مقدم بر حقوق دیگران است. پس وقتی اصالت از آن خداست و خدا، محور است، حقوق الهی مطرح می‎شود. 
وی افزود: حقوق الهی در قالب حدود الهی، که در قواره دین ظهور و بروز می‎یابد. چون خدا یکی است، پس حق او نیز واحد است. حق واحد یک خدا، به یک دین منتهی و منتج می‎شود «إنّ الدینَ عِندَ اللهِ الإسلام». از یک دین واحد با احکام و حدود مشخص، یک سبک و روش زندگی پدید می‎آید. پس در این‎جا «سینگولاریسم دینی» مطرح می‎شود نه پلورالیسم دینی.
عباسی در بخش دیگری از صحبت هایش تصریح کرد: سیر حرکت از اومانیسم تا هیومن رایتز، سپس سبک زندگی بورژوایی، و در نهایت دینِ زمینیِ متکثر مبتنی بر آن سبک زندگی، در تلقی دینی به «حیات خبیثه» معروف است، چون ریشه در شرک و عدم توحید دارد و کسی مانند بشر با خدا شریک و حتی جای‎گزین شده است. 
وی در ادامه گفت: ضمن این‎که با نفی حدود الهی، او خود، حد و حدود مشخص کرده است. اما سیر حرکت از خدامحوری به حق خدا، و سپس به دین، و در نهایت به سیره و روش زندگی برآمده از دین حنیف، «حیات طیبه» نامیده می‎شد. در سبک زندگی بورژوایی، سبک زندگی به‎مثابه دین است، اما در اسلام، دین به مثابه سبک زندگی است. 
مسئول اندیشکده یقین اضافه کرد: سبک زندگی محدود به ظواهر نمی‌شود و باید براساس علم توحیدی تبیین شود. نگاه توحیدی تنها راه حل بسیاری از مشکلات ما خواهد بود و برای داشتن نگاه توحیدی باید اصول توحیدی را شناخت.
همچنین در بخشی دیگر از برنامه در مرحله پاسخ به پرسش ها، با مطرح شدن عهد شکنی آمریکایی ها توسط دانشجویان، عباسی با اشاره به تاریخچه این عهد شکنی ها گفت: البته ما به تیم مذاکره کننده که بچه های انقلاب هستند اعتماد داریم و تمام قد از آنها حمایت میکنیم اما باید همه مردم اقناع می شدند که مشکل آمریکا با ایران مذاکره نیست بلکه از اصل و اساس با نظام ایران مشکل دارد و این موضوع نیز حل شدنی نیست و مشکلات ما نیز با ارتباط با آمریکای ورشکسته ای که خود میلیاردها بدهی دارد حل و فصل نمی شود.
وی افزود: بر خلاف نادیده شدن ۱۱میلیون اختلاف رای مردم در سال ۸۸ توسط فتنه گرانی که هنوز هم توبه نکرده اند این دولت با حمایت نظام از چند صد هزار رای روی کار آمده و تا زمانی که به آرمانها پایبند باشد مورد حمایت مردم و همه مسئولین خواهد بود.
عباسی  در پاسخ به سؤال یکی از حاضران در جلسه خاطرنشان کرد: اقتدار دستگاه امنیت کشور و اقتدار بصیرت مردم ایران باعث می‌شود که ایران هرگز سرنوشتی چون سوریه نداشته باشد و ملت ایران مطمئن باشند که دیگر فتنه‌ای چون ۸۸ اتفاق نخواهد افتاد.
طبقه بندی: اخبار و مطالب متنی سایت،


  سه شنبه 26 آذر 1392        سرباز گمنام امام زمان (عج)

به گزارش ایمنا، عصر امروز نشستی تحت عنوان دکترینال سبک زندگی اسلامی در برابر سبک زندگی غربی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در تالار پیامبر اعظم(ص) این دانشگاه برگزار شد.
در این نشست که با حضور پرشور و بیش از ظرفیت تالار محل برگزاری بود بیش از ۶۰۰ نفر از دانشجویان در داخل و خارج از سالن برگزاری شنونده بحث های دکترینال حسن عباسی بودند. 
حسن عباسی: در تلقی سنتی، اصالت از آن خداست نه بشر/ جامعه آمریکا یک جامعه اومانیست است
حسن عباسی مسئول مرکز بررسی های دکترینال اندیشکده یقین با اشاره به تفاوت های زندگی غربی و اسلامی گفت: سوپرپارادایم جامعه آمریکا را چیزی جز «اومانیسم» شکل نمی‎دهد. جامعه آمریکا یک جامعه اومانیست است، یعنی اصالت را به بشر می‎دهد. وقتی بشر اصالت یافت، همه چیز با بشر تعریف می‎شود، حتی خدا. در این صورت بشر حق دارد نه کس یا چیز دیگری. 

مسئول اندیشکده یقین در ادامه گفت: در تلقی سنتی، اصالت از آن خداست نه بشر. در این صورت، به تعبیر غربی‎ها، سوپرپارادایم تئوئیسم رقم می‎خورد. وقتی اصالت خدا مطرح باشد، حق از آن خداست نه غیر خدا، یعنی غیر خدا حق ندارد حدود را تعیین کند. برخی از حدود الهی سلبی هستند مانند «ربا نخورید» و برخی ایجابی مانند «روزه بگیرید». مرجعی که این حدود را وضع کرده، ابتدا حق با اوست و حقوق او مقدم بر حقوق دیگران است. پس وقتی اصالت از آن خداست و خدا، محور است، حقوق الهی مطرح می‎شود.
وی افزود: حقوق الهی در قالب حدود الهی، که در قواره دین ظهور و بروز می‎یابد. چون خدا یکی است، پس حق او نیز واحد است. حق واحد یک خدا، به یک دین منتهی و منتج می‎شود «إنّ الدینَ عِندَ اللهِ الإسلام». از یک دین واحد با احکام و حدود مشخص، یک سبک و روش زندگی پدید می‎آید. پس در این‎جا «سینگولاریسم دینی» مطرح می‎شود نه پلورالیسم دینی.

عباسی در بخش دیگری از صحبت هایش تصریح کرد: سیر حرکت از اومانیسم تا هیومن رایتز، سپس سبک زندگی بورژوایی، و در نهایت دینِ زمینیِ متکثر مبتنی بر آن سبک زندگی، در تلقی دینی به «حیات خبیثه» معروف است، چون ریشه در شرک و عدم توحید دارد و کسی مانند بشر با خدا شریک و حتی جای‎گزین شده است. ضمن این‎که با نفی حدود الهی، او خود، حد و حدود مشخص کرده است. اما سیر حرکت از خدامحوری به حق خدا، و سپس به دین، و در نهایت به سیره و روش زندگی برآمده از دین حنیف، «حیات طیبه» نامیده می‎شد. در سبک زندگی بورژوایی، سبک زندگی به‎مثابه دین است، اما در اسلام، دین به مثابه سبک زندگی است. 

/**/ حاشیه های داغ تر از متن نشست
*در ادامه این نشست به نوعی از سوی دانشجویان سعی شد پاسخی به رفتار های غوغاسالارانه ای که اخیرا در دانشگاه های کشور آغاز شده پاسخ داده شود و حضار تلاش کردند در فضایی کاملا منطقی نسبت به اظهار نظر های مدعو جلسه پاسخ دهند. 

*همچنین در جریان پرسش و پاسخ دانشجویی نیز که از سوالاتی راجع به موضوع تا بحث های حاشیه ای و بحث های مربوط به ژنو۳ نیز مطرح شد حضار و مدعو جلسه در عین پرهیز از رفتار های جنجالی و به چالش کشیدن دولت یازدهم به ارائه بحث های مبنایی در مورد ماهیت نظام ایران و آمریکا و تعارضات این دو پرداختند. 

* در بخشی دیگر از برنامه با مطرح شدن عهد شکنی آمریکایی ها توسط دانشجویان، عباسی با اشاره به تاریخچه این عهد شکنی ها گفت : البته ما به تیم مذاکره کننده که بچه های انقلاب هستند اعتماد داریم و تمام قد از آنها حمایت میکنیم اما باید همه مردم اقناع می شدند که مشکل آمریکا با ایران مذاکره نیست بلکه از اصل و اساس با نظام ایران مشکل دارد و این موضوع نیز حل شدنی نیست. و مشکلات ما نیز با ارتباط با آمریکای ورشکسته ای که خود میلیاردها بدهی دارد حل و فصل نمی شود.
وی افزود: بر خلاف نادیده شدن ۱۱میلیون اختلاف رای مردم در سال ۸۸ توسط فتنه گرانی که هنوز هم توبه نکرده اند این دولت با حمایت نظام از چند صد هزار رای روی کار آمده و تا زمانی که به آرمانها پایبند باشد مورد حمایت مردم و همه مسئولین خواهد بود. 
در این بخش دانشجویان ضمن ابراز حمایت از دیدگاه های استکبار ستیزانه و نیز حمایت از دیپلماسی دولت با شعارهای مرگ بر آمریکا نظر مدعو جلسه را تایید کردند. 

*دانشجویان در این نشست تلاش داشتند با ارائه مدلی که در یک محیط آکادمیک رایج است علاوه بر ارائه نظرات و سوالات نشان دهند که بی هیاهو و غوغا نیز می توان نشست های چالشی در موضوعات مهم برقرار کرد و به آغاز روند های جدید از هیاهوی بی مورد و سهم خواهی های برخی جریانات سیاسی از دولت که رنگ بوی دهه ۷۰ را می دهد و در دانشگاه هارایج شده بود پاسخی جدی دادند. 

*از نکات دیگر این جلسه یکدستی و همدلی موجود در فضا بود که با وجود ۳۰/۳ دقیقه اجرای برنامه تا انتهای نشست، این فضا در سالن وجود داشت و در پایان پس از تقدیر بسیج دانشجویی از حضور حسن عباسی، وی از سوی دانشجویان چند لحظه پیاپی تشویق شد. 

*نکته دیگر تقدیر بسیج دانشجویی از زحمات هشت ساله ریاست سابق دانشگاه اصفهان دکتر محمدحسین رامشت و نیز خوش آمد گویی و آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید این دانشگاه دکتر طالبی بود. 

/**/ پاسخی که به آغاز یک اتفاق ناخوشایند بود
گفتنی است چندی است برنامه هایی که رنگ و بوی فضای حزبی و البته غیر متناسب با فضای علمی است در دانشگاه های کشور در حال شکل گیری است. در این برنامه هایی که بعضا در استان ها نیز هماهنگ عمل میکند تلاش می شود تا با بازگشت دانشگاه به فضای هرج و مرج و غوغاسالاری این محیط از بحث های آزادانه و منطقی دور شود.
*نمونه های آن دو روز گذشته در دانشگاه صنعتی و در نشست انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه بود که در حاشیه این مراسم و در حین پخش فیلم سخنرانی سید محمد خاتمی در روز ۱۶ آذر امسال (که به مناسبت ادامه فعالیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه تهران ارسال شده بود)، شعارهایی نظیر: "زندانی سیاسی آزاد باید گردد" و "روحانی زنده باد خاتمی پاینده باد" توسط دانشجویان سر داده شد.
در مقابل نیز دانشجویان با شعار هایی نظیر " وصیت حاج همت پیروی از ولایت" ، "نه افراط نه تفریط محاکمه عدالت"، "آزادی فتنه گر خیانت است به ملت" و " روحانی رئیس جمهور است نه رئیس اصلاحات" به گروه مقابل پاسخ دادند. 

در مقابل در دانشگاه اصفهان نیز دو هفته پیش نشستی برای تقدیر از تیم دیپلماسی ایران تشکیل شد که در برخی از بخش های برنامه جز تخریب و صحبت های ساختار شکنانه در مورد مسئولین کشور و هیاهو و جنجال نکته ای متناسب با محیط علمی دانشگاه در بر نداشت.
*از حاشیه های نشست مذکور که با حضور محمد علی سبحانی برگزار شد می توان به سخنانی که در اکثر مواقع جنبه ساختار شکنانه داشت و در برخی مواقع بر روی حمایت از سران فتنه متمرکز بود و نیز عدم حضور استاندار اصفهان در این جلسه که قرار بود در نشست حاضر باشد اشاره کرد.
* از حاشیه های دیگر این برنامه که روز ۱۳ آذر ماه برگزار شد عدم استقبال مناسب دانشجویان با وجود اطلاع رسانی وسیع بود که با وجود ظرفیت سالن ۶۰۰ نفری پیامبر اعظم (ص) دانشگاه اصفهان حدود ۲۰۰ نفر در سالن حضور داشتند که بخشی از آن را نیز مخالفان این نشست که آنرا غیر قانونی می خواندند تشکیل داده بودند.
طبقه بندی: اخبار و مطالب متنی سایت،


  سه شنبه 26 آذر 1392        سرباز گمنام امام زمان (عج)
زمان و مکان سخنرانی دکتر عباسی در دانشگاه اصفهان

جدیدترین اطلاع رسانی از سخنرانی دکتر حسن عباسی با موضوع دیپلماسی قابل انعطاف(خطوط قرمز و چالش ها)

زمان این همایش روز دوشنبه ۲۵آذرماه ۹۲ در ساعت ۱۳:۳۰ میباشد.مکان این سخنرانی که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان آماده شده است در دانشگاه اصفهان ، تالار پیامبر اعظم(ص) میباشد
طبقه بندی: اخبار و مطالب متنی سایت،


  شنبه 23 آذر 1392        سرباز گمنام امام زمان (عج)

۲۴ آذر؛ برگزاری همایش معماری حیات در دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران با سخنرانی استاد حسن عباسی

دکتر حسن عباسی در تاریخ یکشنبه ۲۴ آذر ماه جاری با حضور در دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران به تشریح معماری حیات می‌پردازد . لازم به ذکر است که این همایش در سالن شهید احمدرضا احدی ساعت ۱۴ بعدازظهر برگزار میشود.

آدرس: خیابان شریعتی – خیابان خاقانی – دانشگاه آزاد اسلامی‌واحد علوم پزشکی تهران
طبقه بندی: اخبار و مطالب متنی سایت،


  شنبه 23 آذر 1392        سرباز گمنام امام زمان (عج)

کلیپی از استاد حسن عباسی از سومین قسمت برنامه عصر ایمان پخش شده از شبکه ۱ سیما در اردیبهشت سال ۱۳۸۲ و کلیپ مربوط به بخشی از برنامه است که استاد در مورد توصیه اش به جوانان برای حسینی بودن می‌گوید. 

مدت زمان: ۴ دقیقه

موضوع : استاد حسن عباسی از امام حسین (ع) می‌گوید

فرمت:  Mp4

کیفیت: عالی

استاد حسن عباسی از امام حسین (ع) می‌گوید

دانلود فایل تصویری:

دانلودDirectLink   |  Rodfile

 حجم:۱۲ مگابایت

 منبع : دکتر عباسی

پخش آنلاین
طبقه بندی: دانلود کلیپ،


  سه شنبه 19 آذر 1392        سرباز گمنام امام زمان (عج)

تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3 انتها »


بنر همسنگران

Reba.ir
598 نامه
سرباز گمنام امام زمان عج
سفیران نور
سلاح من ، قلم من
منذرین دات آی آر
پایگاه خبری ایران پرس
اسلام مدیا
ظهور خورشید


.•○ لوگوی ما ○•.
دکتر حسن عباسی