تبلیغات
مرکز نشر آثار استاد حسن عباسی - گزارش حاشیه ای از حضور حسن عباسی در دانشگاه اصفهان/ پاسخ بسیج دانشجویی به غوغاسالاران در دانشگاه
صلوات برای امام مهدی(عج)
سهـم شما جهت فــرج و سلامتی آقـا امام زمان (عج) چقدر است ؟

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابر برچسب ها
دانلود سخنرانی‌های دکتر عباسی دانلود استاد عباسی سیتنیسم مجموعه جلسات کلبه کرامت دانلود سخنرانی دکتر عباسی با لینک مستقیم مرجع دانلود سخنرانی پارادایم دانلود سخنرانی استراتژی حسن عباسی مرجع دانلود سخنرانی‌های دکتر حسن عباسی hassan abbasi دکتر عباسی دانلود سخنرانی‌های دکتر حسن عباسی سکولاریسم استاد حسن عباسی دانلود استاد عباسی فرویدیسم مرجع دانلود سخنرانی حسن عباسی لینک مستقیم dr abbasi دانلود دکتر عباسی دانلود سخنرانی دکتر عباسی دانلود استاد حسن عباسی دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی با لینک مستقیم فیلم سخنرانی لینک مستفیم کلبه کرامت دانلود سخنرانی با لینک مستقیم دانلود استاد حسن دکتر عباسیdr-abbasi.ir دانلود فیلم مدرنیسم سخنرانی دکتر حسن عباسی جلسات کلبه کرامت سخنرانی لینک مستقیم دانلود دکتر حسن عباسی دانلود سخنرانی حسن عباسی فیلم دانلود با لینک مستقیم دانلود سخنرانی‌های حسن عباسی پست مدرنیسم کلبه دانلود دکتر حسن عباسی دانلود مستقیم مرجع دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی دانلود حسن عباسی dr hassan abbasi

          کلیپ مقابله به مثل » لینک دانلود   

اطلاعات در مورد دعوت دکتر عباسی برای سخنرانی و خرید سخنرانی های استاد در آدرس زیر :

رفتن به مطلب مربوطه »

لیست لینک های بروز شده سخنرانی ها و جلسات کلبه کرامت :

دیدن لیست لینک‌های بروز رسانی شده »

به گزارش ایمنا، عصر امروز نشستی تحت عنوان دکترینال سبک زندگی اسلامی در برابر سبک زندگی غربی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در تالار پیامبر اعظم(ص) این دانشگاه برگزار شد.
در این نشست که با حضور پرشور و بیش از ظرفیت تالار محل برگزاری بود بیش از ۶۰۰ نفر از دانشجویان در داخل و خارج از سالن برگزاری شنونده بحث های دکترینال حسن عباسی بودند. 
حسن عباسی: در تلقی سنتی، اصالت از آن خداست نه بشر/ جامعه آمریکا یک جامعه اومانیست است
حسن عباسی مسئول مرکز بررسی های دکترینال اندیشکده یقین با اشاره به تفاوت های زندگی غربی و اسلامی گفت: سوپرپارادایم جامعه آمریکا را چیزی جز «اومانیسم» شکل نمی‎دهد. جامعه آمریکا یک جامعه اومانیست است، یعنی اصالت را به بشر می‎دهد. وقتی بشر اصالت یافت، همه چیز با بشر تعریف می‎شود، حتی خدا. در این صورت بشر حق دارد نه کس یا چیز دیگری. 

مسئول اندیشکده یقین در ادامه گفت: در تلقی سنتی، اصالت از آن خداست نه بشر. در این صورت، به تعبیر غربی‎ها، سوپرپارادایم تئوئیسم رقم می‎خورد. وقتی اصالت خدا مطرح باشد، حق از آن خداست نه غیر خدا، یعنی غیر خدا حق ندارد حدود را تعیین کند. برخی از حدود الهی سلبی هستند مانند «ربا نخورید» و برخی ایجابی مانند «روزه بگیرید». مرجعی که این حدود را وضع کرده، ابتدا حق با اوست و حقوق او مقدم بر حقوق دیگران است. پس وقتی اصالت از آن خداست و خدا، محور است، حقوق الهی مطرح می‎شود.
وی افزود: حقوق الهی در قالب حدود الهی، که در قواره دین ظهور و بروز می‎یابد. چون خدا یکی است، پس حق او نیز واحد است. حق واحد یک خدا، به یک دین منتهی و منتج می‎شود «إنّ الدینَ عِندَ اللهِ الإسلام». از یک دین واحد با احکام و حدود مشخص، یک سبک و روش زندگی پدید می‎آید. پس در این‎جا «سینگولاریسم دینی» مطرح می‎شود نه پلورالیسم دینی.

عباسی در بخش دیگری از صحبت هایش تصریح کرد: سیر حرکت از اومانیسم تا هیومن رایتز، سپس سبک زندگی بورژوایی، و در نهایت دینِ زمینیِ متکثر مبتنی بر آن سبک زندگی، در تلقی دینی به «حیات خبیثه» معروف است، چون ریشه در شرک و عدم توحید دارد و کسی مانند بشر با خدا شریک و حتی جای‎گزین شده است. ضمن این‎که با نفی حدود الهی، او خود، حد و حدود مشخص کرده است. اما سیر حرکت از خدامحوری به حق خدا، و سپس به دین، و در نهایت به سیره و روش زندگی برآمده از دین حنیف، «حیات طیبه» نامیده می‎شد. در سبک زندگی بورژوایی، سبک زندگی به‎مثابه دین است، اما در اسلام، دین به مثابه سبک زندگی است. 

/**/ حاشیه های داغ تر از متن نشست
*در ادامه این نشست به نوعی از سوی دانشجویان سعی شد پاسخی به رفتار های غوغاسالارانه ای که اخیرا در دانشگاه های کشور آغاز شده پاسخ داده شود و حضار تلاش کردند در فضایی کاملا منطقی نسبت به اظهار نظر های مدعو جلسه پاسخ دهند. 

*همچنین در جریان پرسش و پاسخ دانشجویی نیز که از سوالاتی راجع به موضوع تا بحث های حاشیه ای و بحث های مربوط به ژنو۳ نیز مطرح شد حضار و مدعو جلسه در عین پرهیز از رفتار های جنجالی و به چالش کشیدن دولت یازدهم به ارائه بحث های مبنایی در مورد ماهیت نظام ایران و آمریکا و تعارضات این دو پرداختند. 

* در بخشی دیگر از برنامه با مطرح شدن عهد شکنی آمریکایی ها توسط دانشجویان، عباسی با اشاره به تاریخچه این عهد شکنی ها گفت : البته ما به تیم مذاکره کننده که بچه های انقلاب هستند اعتماد داریم و تمام قد از آنها حمایت میکنیم اما باید همه مردم اقناع می شدند که مشکل آمریکا با ایران مذاکره نیست بلکه از اصل و اساس با نظام ایران مشکل دارد و این موضوع نیز حل شدنی نیست. و مشکلات ما نیز با ارتباط با آمریکای ورشکسته ای که خود میلیاردها بدهی دارد حل و فصل نمی شود.
وی افزود: بر خلاف نادیده شدن ۱۱میلیون اختلاف رای مردم در سال ۸۸ توسط فتنه گرانی که هنوز هم توبه نکرده اند این دولت با حمایت نظام از چند صد هزار رای روی کار آمده و تا زمانی که به آرمانها پایبند باشد مورد حمایت مردم و همه مسئولین خواهد بود. 
در این بخش دانشجویان ضمن ابراز حمایت از دیدگاه های استکبار ستیزانه و نیز حمایت از دیپلماسی دولت با شعارهای مرگ بر آمریکا نظر مدعو جلسه را تایید کردند. 

*دانشجویان در این نشست تلاش داشتند با ارائه مدلی که در یک محیط آکادمیک رایج است علاوه بر ارائه نظرات و سوالات نشان دهند که بی هیاهو و غوغا نیز می توان نشست های چالشی در موضوعات مهم برقرار کرد و به آغاز روند های جدید از هیاهوی بی مورد و سهم خواهی های برخی جریانات سیاسی از دولت که رنگ بوی دهه ۷۰ را می دهد و در دانشگاه هارایج شده بود پاسخی جدی دادند. 

*از نکات دیگر این جلسه یکدستی و همدلی موجود در فضا بود که با وجود ۳۰/۳ دقیقه اجرای برنامه تا انتهای نشست، این فضا در سالن وجود داشت و در پایان پس از تقدیر بسیج دانشجویی از حضور حسن عباسی، وی از سوی دانشجویان چند لحظه پیاپی تشویق شد. 

*نکته دیگر تقدیر بسیج دانشجویی از زحمات هشت ساله ریاست سابق دانشگاه اصفهان دکتر محمدحسین رامشت و نیز خوش آمد گویی و آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید این دانشگاه دکتر طالبی بود. 

/**/ پاسخی که به آغاز یک اتفاق ناخوشایند بود
گفتنی است چندی است برنامه هایی که رنگ و بوی فضای حزبی و البته غیر متناسب با فضای علمی است در دانشگاه های کشور در حال شکل گیری است. در این برنامه هایی که بعضا در استان ها نیز هماهنگ عمل میکند تلاش می شود تا با بازگشت دانشگاه به فضای هرج و مرج و غوغاسالاری این محیط از بحث های آزادانه و منطقی دور شود.
*نمونه های آن دو روز گذشته در دانشگاه صنعتی و در نشست انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه بود که در حاشیه این مراسم و در حین پخش فیلم سخنرانی سید محمد خاتمی در روز ۱۶ آذر امسال (که به مناسبت ادامه فعالیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه تهران ارسال شده بود)، شعارهایی نظیر: "زندانی سیاسی آزاد باید گردد" و "روحانی زنده باد خاتمی پاینده باد" توسط دانشجویان سر داده شد.
در مقابل نیز دانشجویان با شعار هایی نظیر " وصیت حاج همت پیروی از ولایت" ، "نه افراط نه تفریط محاکمه عدالت"، "آزادی فتنه گر خیانت است به ملت" و " روحانی رئیس جمهور است نه رئیس اصلاحات" به گروه مقابل پاسخ دادند. 

در مقابل در دانشگاه اصفهان نیز دو هفته پیش نشستی برای تقدیر از تیم دیپلماسی ایران تشکیل شد که در برخی از بخش های برنامه جز تخریب و صحبت های ساختار شکنانه در مورد مسئولین کشور و هیاهو و جنجال نکته ای متناسب با محیط علمی دانشگاه در بر نداشت.
*از حاشیه های نشست مذکور که با حضور محمد علی سبحانی برگزار شد می توان به سخنانی که در اکثر مواقع جنبه ساختار شکنانه داشت و در برخی مواقع بر روی حمایت از سران فتنه متمرکز بود و نیز عدم حضور استاندار اصفهان در این جلسه که قرار بود در نشست حاضر باشد اشاره کرد.
* از حاشیه های دیگر این برنامه که روز ۱۳ آذر ماه برگزار شد عدم استقبال مناسب دانشجویان با وجود اطلاع رسانی وسیع بود که با وجود ظرفیت سالن ۶۰۰ نفری پیامبر اعظم (ص) دانشگاه اصفهان حدود ۲۰۰ نفر در سالن حضور داشتند که بخشی از آن را نیز مخالفان این نشست که آنرا غیر قانونی می خواندند تشکیل داده بودند.
طبقه بندی: اخبار و مطالب متنی سایت،


  سه شنبه 26 آذر 1392        سرباز گمنام امام زمان (عج)
بنر همسنگران

Reba.ir
598 نامه
سرباز گمنام امام زمان عج
سفیران نور
سلاح من ، قلم من
منذرین دات آی آر
پایگاه خبری ایران پرس
اسلام مدیا
ظهور خورشید


.•○ لوگوی ما ○•.
دکتر حسن عباسی