تبلیغات
مرکز نشر آثار استاد حسن عباسی - گزارش کامل از سخنرانی دکتر حسن عباسی در دانشگاه یزد
صلوات برای امام مهدی(عج)
سهـم شما جهت فــرج و سلامتی آقـا امام زمان (عج) چقدر است ؟

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
ابر برچسب ها
دانلود سخنرانی‌های حسن عباسی فیلم سخنرانی دانلود استاد عباسی مدرنیسم دانلود دکتر عباسی مرجع دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی دانلود مستقیم فیلم استراتژی مرجع دانلود سخنرانی dr abbasi دانلود استاد حسن جلسات کلبه کرامت سیتنیسم دانلود سخنرانی حسن عباسی لینک مستقیم دانلود دکتر حسن عباسی لینک مستقیم دانلود دانلود فیلم سخنرانی مرجع دانلود سخنرانی‌های دکتر حسن عباسی دکتر عباسی دانلود سخنرانی مرجع دانلود سخنرانی حسن عباسی لینک مستفیم استاد عباسی استاد حسن عباسی پست مدرنیسم دانلود سخنرانی دکتر عباسی با لینک مستقیم دانلود سخنرانی با لینک مستقیم سکولاریسم دانلود dr hassan abbasi مجموعه جلسات کلبه کرامت کلبه پارادایم hassan abbasi حسن عباسی دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی با لینک مستقیم فرویدیسم دانلود با لینک مستقیم دکتر حسن عباسی دانلود استاد حسن عباسی دکتر عباسیdr-abbasi.ir دانلود سخنرانی‌های دکتر حسن عباسی دانلود سخنرانی‌های دکتر عباسی کلبه کرامت دانلود سخنرانی دکتر عباسی دانلود حسن عباسی سخنرانی دکتر حسن عباسی

          کلیپ مقابله به مثل » لینک دانلود   

اطلاعات در مورد دعوت دکتر عباسی برای سخنرانی و خرید سخنرانی های استاد در آدرس زیر :

رفتن به مطلب مربوطه »

لیست لینک های بروز شده سخنرانی ها و جلسات کلبه کرامت :

دیدن لیست لینک‌های بروز رسانی شده »

گزارش کامل از سخنرانی دکتر حسن عباسی در دانشگاه یزد

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از یزد، عباسی شب گذشته در همایش دانشجویی «دیپلماسی و نرمش» که به همت جامعه اسلامی‌دانشجویان در دانشگاه یزد برگزار شد، ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان بیان داشت: در آستانه ۱۳ آبان و روز مبارزه با استکبار و همچنین روز تسخیر لانه جاسوسی قرار داریم و با توجه به نکاتی که در طول این مدت در رابطه با مبارزه با استکبار وجود داشته این روز نسبت به سال‌های گذشته از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی افزود: این ۱۳ آبان رنگ و بوی متفاوت از سال‌های قبل دارد؛ چراکه شش کشور در مقابل ما قرار دارند و سعی می کنند با تهدید و زور آنچه می‌خواهند بر ما تحمیل کنند؛ بنابراین اهمیت روز ۱۳ آبان امسال حقیقتا جدی تر و مهمتر از سال‌های گذشته است که با پشتیبانی مردم از تیم مذاکره کننده در مقابل آنها با استحکام خواهیم ایستاد.
رئیس مرکز مدیریت استراتژیک تصریح کرد: تیم مذاکره کننده مقابل ما مشتکل که از شش کشور بزرگ است که از هر حربه، تهدید، تطمیع و تحریم برای ایجاد چالش در مذاکرات استفاده کرده اند؛ اما در مقابل نیز تیم مذاکره کننده ما نیاز به تقویت خود توسط افکار عمومی‌و حمایت افکار عمومی‌دارد؛ زیرا در صورتی که مذاکره نباشد اصلا مواضع دو طرف اهمیتی ندارد؛ اما امروز که مذاکره در پیش داریم باید با حمایت‌های مردمی‌از کشورمان که در موضع زور نیست، حمایت کنیم.
حریت، آزادکی و ایستادی در برابر استکبار را از محرم بیاموزیم
عباسی با اشاره به تقارن ماه محرم و ۱۳ آبان افزود: این ماه، ماه حریت و آزادگی و سازوکار زیربار ظلم نرفتن را به ما آموخته است که این تقارن را نیز به فال نیک گرفته و باید نهایت استفاده از سیره اهل بیت را در این ماه داشته باشیم.
وی ادامه داد: ما بعد از گذشت بیش از سه دهه از انقلابمان با مواضعی در سطوح بالاتر در مواضع هسته ای وارد مذاکرات می‌شویم؛ چراکه لازم است ضرورت دیپلماتیک جامعه بالارود تا ابعاد نظری را دولت و مسئولان با مردم در میان گذاشته و به سمت پیروزی پیش برویم.
رئیس مرکز مدیریت استراتژیک با اشاره به سیاست خارجی کشور گفت: ما در دیپلماسی تجربه ای محدود داریم و از سویی نیز با توجه به درگیری‌های متعدد و دست و پنجه نرم کردن با تحریم‌ها زمینه ای برای تمرین دیپلمات‌هایمان وجود نداشته است که نسبت به تجربه عمیق شش کشور از این حیث جوان می‌باشد.
تیم مذاکره کننده ما نیازمند پشتیبانی افکار عمومی‌است
عباسی تصریح کرد: زمانی که افکار عمومی‌محیا باشد طبیعتا پشتیبانی بیشتری از تیم مذاکره کننده وجود خواهد داشت که از این طریق می‌توان با بالابردن سواد عمومی‌توان آشنایی نسل بعد با تئوری‌های این بازی را فراهم کرد.
وی با اشاره به حالت‌های بازی استراتژیک خاطرنشان کرد: ما سه نوع بازی به همراه سه گپ جهت بازی در سیاست خارجی داریم که مبدع آن آمریکا می‌باشد و از این طریق نیز توانسته بسیاری از اهداف خود را پیش برد و افراد مقابل خود را به زانو در آورد.
آمریکا با بازی استراتژیک دو کشور بزرگ را از پای در آورد
این محقق و نویسنده کشور افزود: آمریکا با استفاده از بازی‌های استراتژیک توانسته دو قدرت جهان یعنی شوروی و چین را از پای درآورد و در این راستا نیز سعی دارد کشور ما را در گام سوم از این طریق به زانو درآورد که اگر در این راستا در طول این سه دهه به تاریخ کشور خود بنگریم جتما این استراتژیک را خواهیم دید.
عباسی ادامه داد: آمریکایی‌ها در طی مدت چندین سال، شوروی را از موضع قدرت پایین کشانده و باعث فروپاشی آن شدند و انقلابی که ۷۰ سال به طول انجامید تا پا گیرد در طی مدت ۶۰ سال به زیر کشاندند و از لنین به خروشچف و گورباچف رساندند که همچنین این الگو را نیز در رابطه با چین به کار بردند و آن را از شوروی جدا کرده و لیبرالیزه کردند.
وی گفت: آنها در رابطه با ایران آمدند تا در سال ۷۶ دولت اصلاحات را به دولت گورباچف نزدیک کرده و آن جریان را تکرار کنند، اما رهبرمعظم انقلاب با دیدی وسیع به افرادی که این فکر را می‌کردند، تذکر داده و گفتند حتی شبیه به آن نیز عمل نمی‌کنند.
مهمترین قصد آمریکایی‌ها به زانو در آوردن جمهوری اسلامی‌است
رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز تصریح کرد: در ادامه زمانی که آمریکایی‌ها دیدند در دولت اصولگرا عقب نشینی دارند، گفتند این دولت نیز همانند خورشچف است و مدام نیز برای آن تبلیغ کردند و بمب گذاری‌های عراق را به گردن ایران انداختند و برای همان نیز ما را به پای میز مذاکره بردند؛ اما با تیزبینی رهبر انقلاب و مسئولان، بیان شد که فقط برای مسئله عراق است و نه چیز دیگر که باز هم عقب رانده شدند.
عباسی افزود: ما به صراحت می‌گوییم که وضعیت دولت فعلی به نحوی نیست که وضعیت کشورمان در مقابل آن‌ها گورباچفی شود و دولت فعلی نیز از بسیاری از موانع گذر کرده است و در موارد غیر از مسئله هسته ای مذاکره نمی‌کند.
در صورت مراوده با آمریکا فقط پنج درصد مشکلات ما حل می‌شود!!!
وی ادامه داد: ما در اثر مراوده تمام عیار با آمریکا و ایجاد سفارت خانه به صورت بسیار خوشبینانه فقط پنج درصد از مشکلاتمان حل می‌شود؛ بنابراین دستاورد آن در مساله هسته ای و فقط مذاکره برای آن نتیجه دارد و نه دست ما زیر ساتور است و نه مشکلات ما با رابطه با آنها حل خواهد شد.
رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز گفت: منظور رهبر انقلاب از نرمش قهرمانانه به نحوی است که ما استقامت کرده و انعطافمان تا جایی باشد که دشمن نتواند به خواسته‌های نامشروع خود برسد که در این راستا نیز تلاش‌های بسیار جدی در دولت‌های پیشین صورت گرفت و نتیجه‌های خوبی نیز در بر داشت.
عباسی بیان داشت: نهاد جمهوری اسلامی‌در جایگاهی قرار گرفته است که ایالات متحده قصد دارد ما را به سرنوشت خورشچف دچار کرده و به زانو در آورد؛ اما خوشبختانه کشور ما در مقابل به نحوی عمل کرده است که ادعا می‌کنیم آنها از ما می‌خواهند که ما به پای میز مذاکره برویم.
وی تصریح کرد: اکنون آمریکایی‌ها متوجه شده اند که با حریفی قدرتمند و جوانی کم تجربه ولی قدر روبرو هستند و دست به هر اقدامی‌جهت جلوگیری از پیشرفت کشور ما می‌زنند.
رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز افزود: نرمش قهرمانانه انعطافی است که پس از ۳۴ سال از عمر انقلاب هنوز در موضع قدرت قرار گرفته ایم و با وجود رویکردهای متفاوت در دولت‌های مختلف، باز موضعی قدرتمند در جهان داریم.
مدیریت ناکارآمد و مبانی نظری ضعیف مهمترین مشکل ما است
عباسی ادامه داد: ما ۳۴ سال است که انقلاب کرده ایم و ۳۳ سال تحریم هستم؛ اما آنچه ما را رنج می‌دهد مدیریت ناکارآمد و مبانی نظری ضعیف در اقتصاد می‌باشد و سالهاست که از آن رنج می‌بریم و روز به روز وضع بدتر می‌شود و درد و رنج ما نیز بدین دلیل است که در بسیاری از جنبه‌ها به صورت لیبرالیستی عمل می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ما به اثبات می‌رسانیم که با ایجاد رابطه با آمریکا فقط چهار تا پنج درصد از مشکلات ما حل می‌شود؛ چراکه معتقدیم کشور ما درآمد سالانه اش برابر با ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد دلار می‌باشد و بدهی آن نیز بین ۳۰ تا ۳۵ هزار دلار است؛ اما ایالات متحده چهار برابر بودجه سالانه خود بدهی دارد که میزانی برابر با ۱۷ تریلیون دلار می‌باشد.
رکود در تمام جهان است و نه فقط در ایران
رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با اشاره به زمزمه برخی در خصوص رابطه با آمریکا تصریح کرد: یک عده ای فکر می‌کنند چون ما تحریم هستیم فقط ما مشکل داریم و سراسر جهان گل و بلبل است؛ اما باید بدانند که رکود در تمام جهان بوجود آمده است و این فکری اشتباه است و اینطور نیست که ما بیچاره باشیم و تمام دنیا گل و بلبل باشد.
وی خاطرنشان کرد: اگر باور ما این است که با مذاکره با آمریکا و رابطه با آنها دلار پایین می‌آید، باوری کاذب است؛ چراکه در بلند مدت باعث بی اعتمادی مردم به دولت و فشاری اشتباه برای تیم مذاکره کننده بوجود خواهد آمد.
عباسی افزود: سیاست عرصه اقدامات رئال است و اگر ایالات متحده می‌توانست کاری کند؛ چرا یونان به این وضعیت دچار شده است و باید پرسید که آیا یونان اسرائیل را به رسمیت نشناخته است، پس چرا به این وضع دچار شده است.
رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز ادامه داد: اگر ایران خودرو و سایپا در تحریم است کارخانه خودرو فورد که تحریم نبود؛ پس چرا به این وضع گرفتار شد و امروز مردم آمریکا به جنبشی اجتماعی رسیده اند که ما ۱۰ سال آینده بدان خواهیم رسید.
وی «تروریست بالذات» را دومین پرده شناخت آمریکا از کلام امام (ره) عنوان کرد و ادامه داد: آمریکا فقط ۲۱۰ سال قدمت دارد و این سرزمین با کندن پوست سرخ پوستان بومی‌و برگرده سیاه پوستان آفریقا ساخته شد که این بارزترین نشان تروریست بالذات بودن آمریکا است.
عباسی گفت: آمریکا «شیطان بزرگ» است و این سومین پرده شناخت آمریکا است. شیطان جز اغوا و سدکردن راه رسیدن به خدا کاری ندارد و انسان‌ها از دست آن به خدا پناه می‌برند؛ چه بسا در مقابله با آمریکا که شیطان بزرگ است باید بیشتر به خدا پناه ببریم و انزجار بیشتری را علیه آن اعلام کنیم.
این محقق و نویسنده کشور در ادامه با بیان اینکه امام(ره) آمریکا را «ام الفساد» می‌خواند، گفت: امروزه ۲۵ میلیون سایت مستهجن در آمریکا فعالیت می‌کنند که به طور میانگین برای هر ۱۳ نفر یک سایت می‌توان در نظر گرفت و این نشان از خسران مردم و دولت آمریکا به عنوان ام الفساد است؛ حال آنکه رباخواری از شاخصه‌های دولت آمریکا است که اقتصاد و معیشت مردم دنیا را مختل کرده است.
زمان صدور انقلاب و اسلام با ترویج بانکداری اسلامی‌به جهان است
وی تصریح کرد: بت امروز پول است و معبد آن نیز بانک می‌باشد و امروز ۶۰۰۰ بانک اروپایی دچار مشکل شده اند و وقت آن است که اقتصاد اسلامی‌را به عرصه ظهور رسانده و هفت میلیارد مردم جهان را از این وضع فلاکت بار نجات دهیم و از این طریق اسلام را در جهان بسط و گسترش دهیم.
عباسی تصریح کرد: ربا جنگ با خداست و اگر می‌خواهیم زندگی سالم داشته باشیم و دعاهای ما به استجابت برسد هرگز وام نگیریم؛ زیراکه بزرگان و مراجع ما نیز ربا بودن آن را بارها مطرح کرده اند و بیان کرده اند که این پول حرام است و امروز نیز اگر می‌شنوی و نسبت به آن بی توجهی می‌کنی باید در روزی خود شک کنی؛ زیرا کسی که این را می‌شنود و حلال خورده است حتما از آن استفاده نمی‌کند.
این محقق و نویسنده کشور در پایان گفت: من التماس کردم و التماس می‌کنم که شما دانشجویان زندگی بدون وام را شروع کنید، که لازمه آن نیز دوری از چشم و هم چشمی‌است.
گزارش تصویری از این همایش : (برای دیدن هر عکس روی لینک آن کلیک کنید )طبقه بندی: اخبار و مطالب متنی سایت،


  سه شنبه 21 آبان 1392        سرباز گمنام امام زمان (عج)
بنر همسنگران

Reba.ir
598 نامه
سرباز گمنام امام زمان عج
سفیران نور
سلاح من ، قلم من
منذرین دات آی آر
پایگاه خبری ایران پرس
اسلام مدیا
ظهور خورشید


.•○ لوگوی ما ○•.
دکتر حسن عباسی